Bu yazımızda güncel Pardus sürümünü yüklediğiniz anda sizi ilk karşılayan uygulamadan bahsedeceğiz. Pardus Hoşgeldiniz uygulaması bize Pardusumuzu nasıl özelleştireceğimizi yalın bir dille anlatıyor.
![](https://gonullu.pardus.org.tr/wp-content/uploads/2022/12/ekran-goruntusu-2022-12-02-16-32-55.png)
Hoşgeldiniz ekranı bizi öncelikle karşılıyor, buradaki ileri butonuna tıklayarak, Pardusumuzu hazır hale getirebiliriz. Haydi başlayalım!
![](https://gonullu.pardus.org.tr/wp-content/uploads/2022/12/ekran-goruntusu-2022-12-02-16-34-44.png)
Pardus’un oldukça estetik olan bir duvar kağıtlarını, bu seçme ekranından seçebilirsiniz.
![](https://gonullu.pardus.org.tr/wp-content/uploads/2022/12/ekran-goruntusu-2022-12-02-16-35-08.png)
Bazı kullanıcılar Koyu temayı severken bazıları da açık temayı kullanmayı yeğliyor.
Peki sizin tercihiniz ne?
![](https://gonullu.pardus.org.tr/wp-content/uploads/2022/12/ekran-goruntusu-2022-12-02-16-35-24.png)
Görüntü ölçeklemek özellikle çeşitli kısıtlılığa sahip bireylerin hayatlarını kolaylaştırmayı hedefliyor. Bu şekilde masaüstü ortamınızın ölçeklendirmesini oldukça kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz.
![](https://gonullu.pardus.org.tr/wp-content/uploads/2022/12/ekran-goruntusu-2022-12-02-16-39-18.png)
Son ekranımızda ise tüm Pardus kısa yollarını öğrenebilir ve destek alabileceğiniz, çağrı merkezimiz, Forum, Topluluk, Discord ve Belgeler gibi alanlara kolaylıkla erişebilirsiniz.
Başka yazılarda görüşmek üzere 🙂