Son derece coşkulu, heyecanlı ve eğlenceli bir Teknofest’i daha geride bıraktık. Peki, Teknofest 2021’de Pardus ekibi olarak neler yaptık?

Teknofest etkinliğinin belki de en güzel yanlarından biri bu oldu. Hem ekip ile hem de topluluğumuz ve gönüllülerimiz ile bir araya gelme fırsatı yakaladık. Ekip olarak tanıştık ve kaynaştık. Bilmeyenlere tekrar tekrar Pardus’u anlattık. Bilenler ile uzun uzun Pardus’u konuştuk. Pardus kullanıcıları ve gönüllülerine geliştirici ekip ile bir araya gelme ve sohbet etme fırsatı sunduk.

Bol bol yarışma düzenledik

Teknofest 2021 boyunca standımızda çeşitli yarışmalar düzenledik. Ödüller ve hediyeler dağıttık. Herkese Pardus’u sevdirmeyi amaçladık. Kimi zaman Pardus Parkur’daki görevler ile yarışmacıları terlettik, kimi zaman ödüllü bilgi yarışmalarımızda sorduğumuz sorularla Nasreddin Hoca misali, hem güldürdük hem öğrettik.

Teknofest boyunca eğlendik ve eğlendirdik

Stant alanına getirmiş olduğumuz Pardus 21 yüklü canavar gibi oyun bilgisayarlarında güçlü oyunlar oynatarak “Kim demiş Pardus’ta oyun oynanmaz diye!” dedik. Bu etkinliğimiz başta stant alanımızı ziyaret eden gençler olmak üzere birçok yaş grubundan büyük ilgi gördü.

Zaman zaman boş kaldığımızda biz de oyunun başına oturduk, yeri geldi birbirimiz ile ve ziyaretçilerimiz ile oyunda mücadele ettik. Hatta Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Sn. Mustafa Varank standımızı ziyaret edip, Pardus 21 yüklü oyun bilgisayarlarında oyun oynadı.

Yeni yetenekler keşfettik

Sonuç olarak Teknofest

Stant etkinliklerimizden biri olan ETAP ile Çizim Yarışması’nda genç yetenekler hünerlerini sergiledi, minikler eğlendi ve herkes hediyeleri kaptı. Biz de bu sayede yeni yetenekler keşfetmiş olduk.

Tatlı bir yorgunluk, sonsuz bir mutluluk ve geleceğe dair yeşeren umutlarla bu seneki Teknofest’i kapattık. Bir sonraki Teknofest’te görüşmek üzere!

Dipnot: Güneşten kısılan gözlerimi dikkate almayınız…