T.C. Strateji ve Bütçe Başkanlığı’ndan sonra Pardus Yazılım Merkezi’nin Kurumsal sürümü AFAD’da da kullanıma açıldı.

Bu yazılım sayesinde kullanıcılara kuruma özel uygulamalar kolaylıkla ulaştırılabiliyor. Pardus dönüşümünü öncü olarak tamamlayan kurumlarımızdan AFAD, uzun zamandır Pardus ve bileşenlerini kurum içerisinde kullanıyor.

AFAD’ın (T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı) kurumsal ihtiyaçlarına çözüm olarak entegrasyon ve özelleştirmeler ile geliştirilmiş, kurum içi özel uygulama ve donanım sürücüleri bulunuyor. Kurum çalışanlarının tüm bu uygulamalara ve Pardus Yazılım Merkezi’ne doğrudan erişebilecekleri şekilde geliştirilen Pardus Yazılım Merkezi Kurumsal Sürümü ile artık bu uygulama araçlara doğrudan erişebilmeleri mümkün.

Pardus Yazılım Merkezi istemcisi ve sunucusu, AFAD için kurum isteklerine özel yapılandırılarak yayına alındı.

AFAD çalışanlarına kolaylık

Pardus Yazılım Merkezi Kurumsal Sürüm ile kullanıcılar, herhangi bir değişiklik yapmadan AFAD iç ağında AFAD Kurumsal Yazılım Merkezi sunucusuna, kurum dışındayken ise Pardus Yazılım Merkezi sunucusuna bağlanabiliyor.

Kurumsal Yazılım Merkezi sunucuları, ilgili kurumun isteğine göre kendi iç istatistiklerini Pardus Yazılım Merkezi sunucusu ile de paylaşabiliyor. Yönetim paneli sayesinde kolaylıkla kategori, uygulama ekleme/çıkarma işlemleri yapılabiliyor. Böylece kurumlar kendi uygulamalarını da kullanıcılarına kolay bir şekilde sunabiliyor.

Neden kurumsal sürüm?

Pardus Yazılım Merkezi Kurumsal sürümünde kurumlar kendi sunucularındaki uygulama istatistiklerini inceleyebiliyorlar. Ayrıca kullanıcıların uygulamalar hakkında kurum içi yaptıkları yorum ve puanlamalar da yönetilebiliyor. Açık Kaynak teknolojiler ile geliştirilen yazılım merkezi sunucusu, çok düşük kaynaklarla bile yüksek verimde çalışabiliyor.