Pardus 21.3 sürümüne girecek olan arka plan tasarımını merak ediyor musunuz?

Pardus Gönüllüleri Topluluk Portalı Yarışmaları kapsamında düzenlenen Pardus 21 Arka Plan Tasarım Yarışması birincisi belli oldu. 15 Mayıs’ta başlayarak 15 Haziran’da sona eren Pardus 21 Dolunay temalı yarışmada ön değerlendirme sürecini takiben finale kalan 4 tasarım Pardus Gönüllülerinin oyuna sunuldu.

Pardus 21 Arka Plan Tasarım Yarışması’nın kazananları

Bir haftalık sürenin ardından 26 Haziran’da tamamlanan oylamanın sonuçlarına göre gönüllülerimizden en çok oyu alarak Arka Plan Tasarım Yarışması’nı kazanan 1. tasarım, Batuhan Ferudun ERGİNLİ adlı yarışmacımızın tasarımı oldu. Pardus gönüllümüzün kazanan tasarımı, Temmuz ayında yayınlanacak olan Pardus 21.3 sürümüyle seçili arka plan olarak gelecek.

Pardus Gönüllülerinden finale kalarak derece alan 2. tasarım Yasin BİRİCİK’in, 3. tasarım Sertaç AYDOĞDU’nun, 4. tasarım Yasin BİRİCİK’in ve jüri özel ödülü alarak Pardus depolarına girmeye hak kazanan 5. tasarım ise Sertaç AYDOĞDU’nun yaptığı çalışmalar oldu. Pardus’a gönül veren ve yarışmamıza ilgi gösteren tüm topluluğumuza teşekkür ederiz.

Not:

İlgili çalışmalara bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Pardus Gönüllüleri Topluluk Portalı; Pardus ve açık kaynağa dair geniş kapsamlı içerikler, düzenlediği anket ve yarışmalar ve siz gönüllülerimizin öneri ve katkılarıyla yazılıma ilgi duyan, Pardus’u merak eden, Pardus’a katkı sağlamak isteyen herkes için bir ekosistem oluşturuyor. Pardus ve açık kaynak kodlu tüm özgür yazılımlar, gücünü topluluğundan alıyor.

Kazanan tasarımı görmek için buraya tıklayabilirsiniz. Temmuz ayında yayınlanacak olan Pardus 21.3 ‘ü takip edin ve bilgisayarınızı son Pardus sürümüne güncellemeyi unutmayın.