TÜBİTAK ULAKBİM tarafından geliştirilen Pardus ETAP, MEB’e bağlı okullardaki 102 binin üzerinde etkileşimli tahta içinde kullanılıyor.

Pardus kullanıcılarının en çok sorduğu konulardan biri hiç kuşkusuz, MEB’e bağlı  102 binin üzerinde etkileşimli tahta içinde kullanılan Pardus ETAP.

Eğitim kurumlarında kullanılmakta olan etkileşimli tahtalara özel olarak tasarlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile tüm yurtta öğretmen ve öğrencilerin daha etkili eğitim hizmetlerine erişimini sağlayan ETAP kullanımı her geçen gün artıyor.

Etkileşimli Tahta Projesi ETAP

ETAP, bir sınıf ortamında etkileşimli tahtada ihtiyaç duyulan  işlevlerin en hızlı ve etkili şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyor. MEB tarafından yüksek önemde desteklenen ve yeni alım ve anlaşmalarla kapsamı her geçen gün genişleyen proje, öğretmenlerimizin gönüllü  katkıları ile yaygınlaşmaya devam ediyor. Gençlerimizin erken yaşlarda açık kaynak teknolojisi ile tanışmalarına olanak sağlayan proje ile, ülkemizin geleceği için de önemli adımlar atılmış oluyor. ETAP, Pardus işletim sisteminin özellikle etkileşimli tahtalarda kolay ve etkin kullanımını mümkün kılıyor.

Bugün 102.968 etkileşimli tahtada kullanılan ve her geçen gün sayısı artan ETAP’ın okullarımızdaki güncel kullanım sayısını  http://tahta.etap.org.tr adresinden anlık olarak takip edebilirsiniz.

Pardus ETAP hakkındaki tüm kılavuz belgelerimize ise “Nasıl?” belgelerimizden erişebilirsiniz.