5. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı bu yıl 2 – 4 Şubat tarihleri arasında ATO Congressium’da gerçekleşti. Yerli ve Milli İşletim sistemimiz Pardus, fuarın en çok ziyaret edilen ve ilgi gören stantlarından biri oldu.

Verimlilik ve Teknoloji fuarı, 2018 yılından bu yana, her yıl Ankara’da gerçekleşen ve yoğun ilgi gören bir etkinlik. Biz de Pardus ekibi olarak, oradaydık. Açıkçası ekip olarak, etkinliğin tarihini öğrendiğimizden beri oldukça heyecanlıydık. TÜBİTAK ada standı içerisinde yer alan ve geçtiğimiz senelerde de fuar katılımcılarının yoğun ilgisini çeken Pardus standı, yine en çok ziyaret edilen stantlardan biri oldu.

Etkinliğe hazırlık aşamasında, minik katılımcılarımız için, çok sevdikleri Scratch ile bir oyun geliştirdik fakat bazı bölümlerini ziyaretçilerimiz tamamlasın diye boş bıraktık. Minik katılımcılarımız oyunun eksik bıraktığımız kısımlarıyla ilgili çok güzel kodlamalar yaptılar, çocukların heyecan ve hevesleri görülmeye değerdi.

Üniversite öğrencisi katılımcıların, okul ödevlerinde, proje çalışmalarında ve hobi projelerinde Milli işletim sistemimiz Pardus’u kolaylık ve verimlilikle kullandıklarını dinlemek, gurur vericiydi. Yerli ve Milli işletim sistemimizin gençlerin hayatlarında olumlu gelişmelere katkıda bulunması ve gençlerin Pardus’a katkı sağlamak ve Pardus gönüllüsü olmak konusundaki heyecanlarının bizi daha ileriye taşıyacağına eminiz.

Farklı mesleklerden ve yaşlardan yüzlerce ziyaretçinin ziyaret ettiği 5.Verimlilik ve Teknoloji Fuarı Pardus’u deneyimlemek ve deneyimlerini paylaşmak isteyen vatandaşlarımızla buluşmamıza vesile oldu.

Nice güzel etkinliklerde görüşmek üzere.